Kā bērnam iemācīt pareizi tīrīt zobus?

Šonedēļ zobārstniecības klīnika SIROWA Rīga viesojās Rīgas 39. pirmsskolas izglītības iestāde “Pīlādzītis”, kur  Dr. Armands Ozoliņš  bērniem stāstīja par zobu higiēnu, mācīja tīrīt zobus un, galvenais,   atklāja kā cīnīties ar “zobgraužiem”!
Lūk, neliels ieskats, ko SIROWA zobārsti darīja bērnu dārzā!

 

Bērni it labi zināja gandrīz visas atbildes uz zobārsta jautājumiem un ar patiesu interesi dalījās savās pārdomās par zobu tīrīšanu, našķošanos ar saldumiem. Visi kā viens zināja, ka piena zobi ir 20, bet patstāvīgie zobi ir 30, tāpat, ka galvenie ieroči cīņā ar „zobgraužiem” ir zobu birste ar zobu pastu!
Pateicoties zobārstniecības sasniegumiem mūsdienu bērniem ir lielākas iespējas nekā jebkad izaugt ar stipriem, kariesa nebojātiem zobiem.
Visi 20 primārie zobi parasti parādās līdz trīs gadu vecumam. Apmēram sešu gadu vecumā aiz piena dzerokļiem parādās pirmie pastāvīgie zobi. Pēc tam pastāvīgie zobi turpina šķilties un nomainīt primāros zobus līdz divpadsmit vai trīspadsmit gadu vecumam. Šajā laikā jūsu bērnam būs 28 no 32 zobiem. Pēdējie parādās gudrības zobi apmēram astoņpadsmit gadu vecumā – dažiem cilvēkiem šie zobi nekad neizšķiļas.

SIROWA zobārstniecības klīnika, bērnu zobārsts

 Zobārsts Armands Ozoliņš stāsta bērniem par veselīga uztura ietekmi uz mutes dobuma veselību.

Mazie klausītāji uzmanīgi vēro, kā pareizi jātīra zobi. Lai pareizi iemācītos kustības  ar zobu birsti, zobārsts Armands Ozoliņš iesaka domās iztēloties, ka zobu tīrīšanas laikā tiek zīmētas saulītes ar zobu birsti!

Kā motivēt bērnu regulāri tīrīt zobus?
Nomainiet bērna zobu birsti ik pēc trim mēnešiem, kā to iesaka zobārsti. Lietojiet tikai bērniem paredzētas zobu pastas, jo tās satur mazāk fluorīdu nekā pieaugušo zobu pastas un tām piemīt bērniem patīkamas garšas. Jauna zobu birstīte ļaus bērnam atgriezties pie zobu tīrīšanas prieka! Atcerieties, ka Jums, vecākiem ir būtiska loma jūsu bērna zobu veselībā. Ir svarīgi uzturēt bērnos entuziasmu un motivāciju rūpēties par saviem zobiem. Tādēļ ir svarīgi palīdzēt bērnam un apmācīt viņu pareizi tīrīt zobus, lai izvairītos no veselības problēmām vēlākā dzīves laikā. Tāpat jums regulāri jāved bērns pie zobārsta, lai veiktu profilaktiskās pārbaudes. Atcerieties, ka jums ir jārāda labs piemērs!

 Mācieties un tīriet zobus kopā!
  •  Zobu tīrīšana kopā rāda labu piemēru, veicina labus ieradumus, un skatīšanās uz jums palīdz bērnam mācīties. Mudiniet bērnu tīrīt zobus vismaz divreiz dienā!
  •  Nelietojiet pārāk daudz zobu pastas. Pietiek ar zirņa lieluma daudzumu. Pārliecinieties, ka jūsu bērns mācās nenorīt zobu pastu, bet paturēt to mutē un vēlāk izskalot ar ūdeni.
  •  Ieplānojiet regulārus zobārsta apmeklējumus savam bērnam reizi sešos mēnešos. Ņemiet līdz savu bērnu, kad pats/ pati apmeklējat zobu higiēnistu vai zobārstu!
Uzzināt vairāk, par bērnu zobārstu zobārstniecības klīnikā SIROWA Rīga – mūsu mājas lapā!