Kāpēc nedrīkst ēst un dzert pirms zobu ārstēšanas vispārējā anestēzijā (narkozē)?

Dr.Hardijs Rozenfelds, anesteziologs-reanimatologs

Hardijs Rozenfelds, zobārstniecības klīnikas SIROWA Rīga anesteziologs – reanimatologs, atbild uz vienu no vissvarīgākajiem jautājumiem, kas obligāti jāievēro pirms ārstēšanas vispārējā anestēzijā (narkozē):
Kāpēc  nedrīkst ēst un dzert pirms ārstēšanas, kas jāievēro?
Viens no vissvarīgākajiem nosacījumiem, kas jāievēro pacientiem un viņu vecākiem – aizliegums ēst un dzert  saskaņā ārsta norādījumiem.  Bieži vien vecāki neizprot šī aizlieguma nopietnību, tāpēc skaidrosim plašāk. 
Pirms operācijas un narkozes iesaka neēst sešas stundas, bet vismaz četras vajadzētu izturēt noteikti. Dzert nedrīkst trīs stundas. Ir ļoti svarīgi šo noteikumu ievērot, jo narkozes laikā atslābst muskulis, kas slēdz ceļu no barības vada uz kuņģi (un atpakaļ). Ja kuņģī kaut kas ir – vienalga, vai tas ir  jogurts, cepumi, piens, ūdens vai pat tikai siekalas –, tas pa barības vadu var brīvi virzīties atpakaļ uz rīkli un nokļūt plaušās. Tas ir ļoti bīstami, jo svešķermenis var iesprūst dziļāk, kur bronhi sadalījušies, un tad dažas plaušu daivas elpo un dažas ne. Tas var aizsprostot arī elpvadu. Kategoriski aizliegts košļāt košļājamo gumiju, lai atsvaidzinātu elpu. Košļājot kuņģī ne tikai nokļūst siekalas, bet arī izdalās kuņģa šķidrums. Tā ir sālsskābe, agresīvs šķidrums, kas, nokļūstot plaušās, ir ļoti bīstami.
Zobārstniecības klīnikā SIROWA Rīga ārstēšana, izmantojot vispārējo anestēziju (narkozi), tiek plānota agrajās rīta stundās, lai pacientiem būtu vieglāk sagatavoties un izvairītos no pārtikas, dzērienu lietošanas.
Ja interesējaties  par zobu labošanu, ārstēšanu vispārējā anestēzijā (narkozē), aicinām pieteikties konsultācijai pie mūsu zobārstiem un anesteziologa, kas pārbaudīs Jūsu piemērotību šāda veida anestēzijas metodei un ārstēšanai, kā arī ļaus Jums izzināt visus Jums svarīgos jautājumus par alternatīvām iespējām zobu labošanai bez sāpēm, stresa un diskomforta.
Pieteikties varat  tiešsaistē, izmantojot  online pieteikšanās formu mūsu mājas lapā!
vai  sazinoties ar mums:
Zobārsteniecības klīnika SIROWA Rīga
Katrīnas dambis 16, Rīga
klinika@sirowa.com
www.sirowaclinic.com