Tavs smaids ir Tava skaistākā rota!

 – Kā iemācīt bērnam regulāri un pareizi tīrīt zobus, kā sadraudzēties ar zobārstu?
 – Kā rīkoties, ja bērnam ir bail no zobārsta un ir stipri bojāti zobi?
 – Ko darīt, ja bērns atsakās labot zobus?
 Šos un vēl daudzus citus jautājumus mēs, zobārstniecības klīnikas SIROWA Rīga zobārsti, skaidrosim  šajā blogā, lai Jums vienmēr būtu prieks smaidīt!
Zobārstniecības klīnikas SIROWA Rīga komanda

———————————————————————————————————————-

Ja bailes ir stiprākas par zobu sāpēm…

Ja nav iespējams veidot dialogu ar pacientu, taču nepieciešama zobu ārstēšana, tad 21. gadsimta stomatoloģija piedāvā vienkāršu un ērtu risinājumu – zobu labošanu un ārstēšanu vispārējā anestēzijā (narkozē).
Mēs, zobārstniecības klīnikas SIROWA Rīga zobārsti, piedāvājam izzināt alternatīvu ārstēšanu – zobārstniecību bez sāpēm!
Lasīt vairāk

———————————————————————————————————————-

 Kas ir vispārējā anestēzija jeb narkoze?

Vispārējā anestēzija ir vispārēja centrālās nervu sistēmas reakcija uz doto līdzekļu iedarbību, kam ir narkotiska ietekme. Narkozes ietekmē iestājas apziņas izslēgšanās. Narkozes stāvoklis ir atgriezenisks, tāpēc pēc anestētiķu pārtraukšanas atjaunojas organisma sākotnējais stāvoklis.

————————————————————————————————————————–

Kāpēc izmantot zobārstniecību vispārējā anestēzijā (narkozē)?

Vispārējā anestēzija (narkoze) aizsargā no sāpju un operācijas stresa nevēlamās ietekmes uz Jūsu organismu, kā arī rada nepieciešamos apstākļus operācijas veikšanai. Visbiežāk šo anestēzijas metodi zobārstniecībā piemēro sarežģītu zobārstniecības manipulāciju veikšanai – mutes dobuma ķirurģija, gudrības zobu ekstrakcija, zobu implantu ievietošana. Arī bērniem, kuriem ir stipri bojāti zobi,  ieteicams piemērot šo anestēzijas veidu, lai mazajiem pacientiem neradītu lieku stresu un diskomfortu.

———————————————————————————————————————-

Kādos gadījumos piemēro zobu labošanu vispārējā anestēzijā (narkozē)?

Ja nepieciešams labot daudz zobu un bērnam veidojas negatīvas emocijas un pieredze, ejot pie zobārsta, kas, iespējams var radīt negatīvu attieksmi pret turpmākajiem zobārsta apmeklējumiem. Zobu labošana vispārējā anestēzijā (narkozē) ļauj veikt bojāto zobu salabošanu vienā reizē. Ja bērns pakāpeniski pierod pie zobārsta un zobu labošanu uztver normāli, vispārējā anestēzija (narkoze) nav nepieciešama. Bet nedrīkstētu būt tā, ka bērnam ir paniskas bailes no zobārsta vai zobi tiek laboti piespiedu kārtā. Ir svarīgi, lai vecāki bērnam paskaidrotu, kāpēc zobiņus nepieciešams labot un kā tas notiks. Bērnam nepieciešams izskaidrot, kāpēc nepieciešama ārstēšana un ka viss pēc tās viss būs kārtībā! Vispārējo anestēziju (narkozi) piemēro, arī tad ja ir alerģija no vietējās anestēzijas preparātiem.

————————————————————————————————————————–

Vai šī anestēzijas  metode man ir piemērota?

Ja interesējaties par iespēju labot zobus vispārējā anestēzijā (narkozē), vispirms jādodas uz konsultāciju, kuras laikā, zobārsts novērtēs pacineta mutes dobuma veselības stāvokli, noteiks nepieciešamo ārstēšanu, kā arī ārstēšanai nepieciešamo laiku. Vajadzības gadījumā tiks izdarīti rentgena uzņēmumi. Šīs vizītes laikā arī tiks risināts jautājums par to, vai vispārējā anestēzija konkrētajā gadījumā tiešām ir nepieciešama, vai varbūt ir iespējams iztikt ar kādu vienkāršāku anestēzijas metodi.
Ārstēšana norit pieredzējušu zobārstu un ārsta-anesteziologa uzraudzībā. Lai vienotos ar zobārstu par zobu ārstēšanu vispārējā anestēzijā (narkozē), pacientam vispirms būs nepieciešama atsevišķa konsultācija pie zobārsta un anesteziologa.
Ārsts-anesteziologs novērtēs Jūsu vispārējo veselības stāvokli un izvērtēs iespējamos riskus, kā arī informēs par to, kā pareizi sagatavoties procedūrai.

————————————————————————————————————————–

Kā notiek zobu ārstēšana vispārējā anestēzijā (narkozē)?

Ja zobus nepieciešams labot vispārējā anestēzijā (narkozē), to var darīt divos veidos: intravenozi vai ieelpojot viegli gaistošas gāzveida vielas caur masku. Inhalācijām tiek izmantotas viegli gaistošas šķidrās vai gāzveida anestēzijas vielas. Vēnā ievadāmos anestēzijas līdzekļus bērniem lieto reti, jo maskas pielietošanu bērni uztver daudz mierīgāk.
Lasīt vairāk