Zobu higiēna bērniem: kā cīnīties ar “zobgraužiem”?

SIROWA-zobarsts_Dr.Marta Abolina_480px-01Lai rastu atbildes uz šiem jautājumiem, mēs, zobārstniecības klīnika SIROWA Rīga, devāmies uz 36. pirmsskolas izglītības iestādi, kur mūs sagaidīja gan zinātkāru bērnu pulciņš, gan ieinteresēti vecāki.
Lūk, neliels ieskats no bērnu zobārstes Dr. Martas Āboliņas viesošanās bērnu dārzā.
Ierodoties bērnu dārzā, mūs silti sagaidīja trīsdesmit  neviltotu smaidu. Bērni ar lielu interesi gaidīja tikšanos ar zobārstu un gribēja uzzināt it visu par zobu tīrīšanu.
Dr. Marta Āboliņa stāsta bērniem par zobu veselību
Lai mazajiem klausītājiem būtu vieglāk uztvert informāciju, zobārstniecības klīnikas SIROWA Rīga pārstāvji bija sagatavojuši krāsainu filmiņu, par to, kādi izskatās “zobgrauži”, kā jātīra zobi, kā notiek piena zobu maiņa un, galvenais, KĀ un KAD jātīra zobi.
Marta Abolina_zobarstniecibas klinika SIROWA
Dr. Marta Āboliņa sākumā demonstrēja pareizu zobu tīrīšanas tehniku – zobi jātīra ar slaukošām, rotējošām kustībām, rūpīgi notīrot visas 3 virsmas –  vaigu pusēs, mēles pusēs un kožamās virsmas. Čaklākie un rūpīgākie “tīrītāji” citiem bērniem rādīja un mācīja pareizās tehnikas apgūšanu!
bernu zobu higiena_zobarstniecibas klinika SIROWA_01
Ikviens varēja pamēģināt un iztīrīt zobus uz mākslīgā modeļa vai  speciālajām rotaļlietām.
zobarstniecibas klinika_SIROWA_bernu zobu higiena_01
Bērni aktīvi jautāja zobārstei Dr. Martai Āboliņai ne tikai par pareizu zobu tīrīšanu, bet arī dalījās ar savu pirmo pieredzi savās cīņās un uzvarās ar “zobgraužiem”, piena zobu maiņu, savu pirmo pieredzi apmeklējot zobārstu, zobu higiēnistu. Pozitīvi, ka no zobārsta tiešām neviens vairs nebaidās un tīrot zobus, var smaidīt ar prieku!
Atcerieties:
  • Tīriet zobus kopā ar savu bērnu, rādot labu piemēru un motivējot viņu ikdienas zobu veselības rituālam!
  • Pārbaudiet, kā bērns ir iztīrījis zobiņus līdz zobu tīrīšanas tehnika un iemaņas ir pilnveidojušās. Nepārtrauciet kontroli, līdz bērns nav sasniedzis vismaz 7 gadu vecumu.
  • Mainiet zobu birsti ik pēc trīs mēnešiem gan sev, gan savam bērnam, lai zobu tīrīšana būtu efektīva. Zobu birstes sariņos uzkrājas daudz dažādu mikrobu un baktēriju, kā arī sariņi ar laiku nolietojas un var traumēt smaganas.
Apmeklējiet bērnu zobārstu un zobu higiēnistu vismaz 1x gadā, pat ja bērnam nav sūdzību par mutes dobuma veselību. Tas Jums palīdzēs uzsākt labu komunikāciju ar ārstu, un galvenais, bērnam “sadraudzēties” ar zobārstu.
Paldies 36. bērnu pirmsskolas izglītības iestādei zinātkārajiem, smaidīgajiem bērniem! Īpašs paldies Verai Žvartei un Astrai Bērziņai par aicinājumu un viesmīlīgo uzņemšanu, “gudrajām” zobu pastām NENEDENT par aizsardzību no “zobgraužiem”!
Zobārstniecības klīnika SIROWA Rīga

zobu pastas bērniem_NENEDENT_logo